Roman Sáček - vocals
Michal Kůs - guitars & vocals
Michal Jankuliak - guitars
Vojtěch Šimoník - bass & vocals
Filip Smetana - drumsHistorie

Eagleheart založili kytaristé Michal Kůs a Tomášem Cafourek v březnu 2003 v Brně, ale po počátečních porodních bolestech, několika veřejných vystoupeních a rošádách v sestavě začal Eagleheart na pevno fungovat až začátkem roku 2005, kdy se ustálila sestava a kapela mohla na vlastní náklady nahrát své první mini-CD Black Sun. V roce 2006 kapela častěji koncertuje, odehraje své první festivaly a získává nové fanoušky.

V dubnu 2007 pak Eagleheart dosáhli velkého úspěchu, když zvítězili v soutěži Demoparáda rádia Student a získali možnost nahrávat ve studiu WaveRecord. Tím byl odstartován proces vzniku první dlouhohrající desky Moment Of Life, která vyšla v březnu 2008 u českého labelu Metal Swamp. Deska získala pozitivní recenze nejen v českém prostředí a na její podporu vyjeli Eagleheart na jaře 2008 na společné turné po ČR s kapelou Salamandra, které se setkalo s vlekým úspěchem. K titulní skladbě první desky pak později kapela natočila i svůj první videoklip, který byl zveřejněn v lednu 2009.

Během let 2009 a 2010 Eagleheart nadále těží z alba Moment Of Life, vystupují v roli předkapely na koncertech světových i českých jmen melodického metalu, jako jsou Blaze Bayley, WASP, André Matos, Axxis, Kreyson, Citron, Elvenking, Dark Moor aj. Zároveň kapela dostala pozvánku na největší rockové festivaly v ČR, Benátská Noc 2009 a Masters Of Rock 2010. Zároveň kapela pracuje na nových skladbách a začátkem roku 2011 nastupuje do slovenského studia producenta a kytaristy Rolanda Grapowa (ex-Helloween, Masterplan), pod jehož vedením kapela vydává desku Dreamtherapy, která pod křídly italského labelu Scarlet Records vychází v Evropě, USA i Japonsku. Následuje turné po českých luzích a hájích, v rámci kterého se Eagleheart představí opět i na Masters Of Rock. Na podzim 2012 se Eagleheart předskakují britským metalistům DRAGONFORCE na pěti koncertech v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku.

V následujících letech kapela koncertuje k deseti letům existence, které oslavila předevšim na domácí brněnské scéně před čtyřmi stovkami fanoušků. Za zmínku stojí i úspěšná vystoupení na festivalech Metalfest 2013, Made Of Metal 2014 nebo Rockové Chrlení 2014.

Po odchodu Jiřího Fialy v roce 2015 se do kapely jako zpívající basák vrátil původní zpěvák Vojtěch Šimoník, se kterým v následujícím roce kapela začla nahrávání proces nové desky, který vyjde v létě roku 2017.


FB myspace last.fm BZ

NEJBLIŽŠÍ KONCERTY

28. 2. 2020

- BRNO - Melodka + PORTA INFERI, FLOWERWHILE

Reverse - 250 Kč
OBJEDNAT


BlueBoard.cz
Levné a kvalitní malířství v Brně